Türkiye Cumhuriyeti

Anvers Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Memleketim Portalınnı Sarı Sayfalar Modülü , 08.06.2015

MEMLEKETİM PORTALININ SARI SAYFALAR MODÜLÜNE İLİŞKİN DUYURU

 

Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza daha etkin hizmet sunmak üzere kurulan Memleketim iletişim portalı ( www.memleketim.gov.tr) 7 Mayıs 2015 tarihinde kullanıma açılmıştır.

 

Portal kapsamında yer alan modüllerin önemli bir kısmı bireysel kullanıcılar için tasarlanmış olmakla birlikte, vatandaşlarımızın sahip oldukları ya da bünyesinde çalıştıkları işletmelerin yer alacağı “Sarı Sayfalar” adı altında bir modül de bulunmaktadır.

 

Vatandaşlarımızın ve Mavi Kart hamillerinin “Sarı Sayfalar” bölümüne kayıt girebilmeleri için öncelikle www.memleketim.gov.tr adresinden Üye Ol butonuna tıklayarak başlatacakları üyelik işlemlerini tamamlamaları, ardından “Sarı Sayfalar” modülünün (kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıklarında görebilecekleri, orta sütunun sağ üst kısmında yer alan, “+” sembollü) “Yeni” butonuna tıklayıp işletme bilgilerini ve görsellerini girmeleri gerekmektedir. İşlem sonunda sayfanın alt kısmında yer alan butonla “Kaydet” komutu verildiğinde, işletme kaydı site yönetiminin “Onay Bekleyenler” ekranına aktarılacaktır.

 

Kayıt ve kullanım konusunda karşılaşılabilecek sorunlar hakkında sitenin “Bize Yazın” kısmından destek ekibine bildirimde bulunulabilir.