Türkiye Cumhuriyeti

Anvers Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Konsolosluk Işlemleri Için Randevu Alınması Gerekmektedir. Randevunuzu Https://www.konsolosluk.gov.tr Adresinden Alabilirsiniz. , 20.04.2015

 

Başkonsolosluğumuz hizmet kalitesinin artırılması ve bu kapsamda bekleme sürelerinin ortadan kaldırılmasına yönelik olarak tüm konsolosluk işlemlerine ilişkin başvurular 15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren randevulu olarak kabul edilmeye başlanacaktır. Geçiş sürecinde 01 Haziran 2015 tarihine kadar Başkonsolosluğumuza randevu almadan müracaatta bulunan vatandaşlarımızın işlemleri için bir gişe tahsis edilecektir.

01 Haziran 2015 tarihinden itibaren ise konsolosluk işlemleri tamamıyla randevu sistemi üzerinden kabul edilecektir. Anılan tarih itibariyle Başkonsolosluğumuza doğrudan gelerek yapılacak başvurular istisnai nitelikteki acil işlemler dışında kabul edilmeyecektir.

Bu çerçevede, 15 Mayıs 2015 tarihinden itibaren tüm konsolosluk işlemleri için https://www.konsolosluk.gov.tr  adresinden randevu alınması hususu tüm vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.