Türkiye Cumhuriyeti

Anvers Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız

 İlk Anvers Başkonsolosumuz İsmail Memduh (Altar) 1925 yılında göreve başlamıştır.Başkonsolosluğumuzun tarihçesi  Osmanlı Devletinin 1849 yılı (Hicri 1265) Sâlnâmesinde de, "Anvers Benderi Başşehbenderliği (Başkonsolosluğu)" kayıtlıdır. 



 
Kamil Ünas
Başkonsolos (MM)
01.01.1981-01.01.1985
Orhan Türeli
Başkonsolos (MM)
01.01.1985-01.01.1989
Coşkun Arda
Başkonsolos (MM)
01.01.1989-01.01.1990
Mete İnanç
Başkonsolos (MM)
01.01.1990-01.01.1992
Erol Alptekin
Başkonsolos (MM)
01.01.1992-01.01.1996
Taylan İzmirli
Başkonsolos (MM)
01.01.1996-01.01.1999
İhsan Sakarya
Başkonsolos (MM)
01.01.1999-01.01.2003
Gürol Sökmensüer
Başkonsolos (MM)
01.01.2003-01.01.2007
Ahmet Şemsettin Arda
Başkonsolos (MM)
15.09.2007-15.09.2009
Deniz Çakar
Birinci Sınıf Başkonsolos
15.09.2009-17.08.2013
Mustafa Kemalettin Eruygur
Başkonsolos (MM)
01.09.2013-16.01.2014
Mustafa Kemalettin Eruygur
Başkonsolos (MM)
16.01.2014-16.09.2015
Metin Ergin
Başkonsolos (MM)
22.09.2015-