Türkiye Cumhuriyeti

Anvers Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Ortak Duyurusu (no: 5) , 21.10.2015

T.C. ANVERS VE BRÜKSEL BAŞKONSOLOSLUKLARININ

26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİNE İLİŞKİN

ORTAK DUYURUSU

 (NO.5)

 1. Yüksek Seçim Kurulu’nun 20 Ekim 2015 tarihinde aldığı karar çerçevesinde, Başkonsolosluklarımızda 8 Ekim gününden bu yana devam eden oy verme işleminin son iki günü olan 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde oy verme saatleri uzatılmıştır. Bu çerçevede, 24 Ekim Cumartesi ve 25 Ekim Pazar günlerinde sandıklar 09:00-21:00 saatleri arasında açık olacaktır

Hafta içi günlerde bir değişiklik bulunmamakta olup, Başkonsolosluklarımızdaki sandıklar bu günlerde 10:00 – 19:00 arası açık tutulmaya devam edilecektir.

Gün içinde, oy verme süresinin bitişinden önce oy kullanmak amacıyla seçim alanına gelen tüm seçmenlerin işlemleri tamamlanana kadar sandıklar açık tutulacaktır.

2. Görev bölgemizdeki henüz oyunu kullanmamış olan seçmenlerin, oy vermek için Başkonsolosluğumuza gelmeden önce Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olduklarını aşağıdaki adresten sorgulamaları önemle rica olunur: Görev bölgemizdeki seçmenlerin, oy vermek için Başkonsolosluklarımıza gelmeden önce, Yurtdışı Seçmen Kütüğü’ne kayıtlı olduklarını Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sitesinden (

www.ysk.gov.tr
) kontrol etmeleri önemle rica olunur

Yurt Dışı Seçmen Sorgulama
: https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtdisi.jsp

Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olmayan veya kayıtlı olduğu halde Başkonsolosluklarımız haricindeki bir temsilcilik seçim bölgesinde görünen vatandaşlarımızın, Başkonsolosluklarımızdaki sandıklarda oy kullanması mümkün olamamaktadır.

Belçika’da ikamet eden vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.Belçika’da ikamet eden vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.Belçika’da ikamet eden vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.