Türkiye Cumhuriyeti

Anvers Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Gent Üniversitesi'ndeki Türkçe Ve Türk Kültürü Dersleri , 23.07.2010

 

T.C.

BRÜKSEL BÜYÜKELÇİLİĞİ

 

 

 

EĞİTİM MÜŞAVİRLİĞİ DUYURUSU

 

 

2010-2011 ÖĞRETİM YILINDA BELÇİKA/BRÜKSEL-GENT- LA LOUVİERE’DE YENİ AÇILACAK KURSLAR

 

 

  1. UCT Eğitim Merkezi  Başkanı  Prof.Heer Eugeen ROEGIETS ile yapılan görüşmeler sonucunda, bir çok yabancı dilin öğretildiği merkezde, ilk  kez Türkçe öğretimi 2010 -2011 öğretim yılında aşağıda yer verilen iki farklı program olarak başlatılacaktır.

 

a) Yabancılara Türkçe ve Türk Kültürü Kursu.

b)  Akademik Yüksek Türkçe (Gramer, Diksiyon, Resmi yazışma kuralları, Anlama).Üniversite mezunu Avrupalı Türk çocukları ve Master/ Doktora yapan tez öğrencilerine destek programı.

(Salı ve Perşembe günleri üçer saat olmak üzere haftada altı saat olarak planlanmıştır.İhtiyaca göre program genişletilecektir)

 

      2.   ULB Doğu Dilleri ve Edebiyatları Anabilim Dalı Başkanı Xavier LUFFİN ile Felsefe ve  Edebiyat Fakültesi Dekanı Didier VİVİERS  ile yapılan temaslar neticesinde, 2010-2011 öğretim yılında ilk kez Yabancılara Türkçe ve Türk Kültürü Kursu düzenlenecektir. (Salı ve Perşembe günleri ikişer saat olmak üzere haftada dört saat. İhtiyaca göre program genişletilecektir)

              

      3.  La Louviére (Quaregnon) Bölgesi, Okul Müdürü M. Marc VERCOUTER yapılan görüşmeler sonucunda, ilköğretim çocuklarına yönelik Türkçe ve Türk Kültürü Dersi,  2010-2011 öğretim  yılında  başlatılacaktır (Cuma günleri öğleden sonra).

 

            Saygıyla duyurulur.