Türkiye Cumhuriyeti

Anvers Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Değerli ziyaretçiler,

Başkonsolosluğumuz internet sayfalarına hoşgeldiniz.

22 Eylül 2015 tarihi itibarıyla görevime başlamış bulunmaktayım.

Başkonsolosluğumuz, Belçika’nın Flaman bölgesinde görev alanında ikamet eden 120 bine yaklaşan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yanısıra Belçika ve üçüncü ülkeler vatandaşlarına  hizmet sunmaktan  büyük gurur ve mutluluk duymaktadır.

Başkonsolosluğumuzun öncelikli görevi siz kıymetli vatandaşlarımıza konsolosluk hizmetlerinin eksiksiz ve süratle sunulmasının yanısıra, Belçika Türk toplumunun huzur, mutluluk ve refahına  katkıda bulunacak her türlü girişimin sizler, kurmuş olduğunuz sivil toplum kuruluşları ve bölgesel yönetim birimleriyle işbirliği içerisinde gerçekleştirilmesidir.

Bu doğrultuda, şahsım ve  Başkonsolosluğumuzun değerli mensupları özveri içerinde  çaba sarfedecekler ve sizlerle yakın işbirliği içerisinde çalışmaya azami gayret göstereceklerdir.

Bu bağlamda,yapıcı düşünce ve önerileriniz ben ve çalışma arkadaşlarım tarafından şükranla karşılanacak ve değerlendirilecektir.

Bu yaklaşımla ve en samimi duygu ve düşüncelerle tüm Başkonsolosluğumuz personeli ve şahsım adına sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyor, esenlikler diliyorum.

Metin ERGİN

Başkonsolos